Dodano: 31 sierpnia 2014

Zwycięstwo rocznika 2002 w sparingu z Tucholanką Tuchole

W środę 20 sierpnia zawodnicy JFA z rocznika 2002 i młodsi rozegrali sparing z przebywająca na obozie piłkarskim w Przechlewie drużyną Tucholanki Tuchole. 

W pierwszych minutach spotkania widać było sporą nerwowość w naszych poczynaniach czego efektem była strzelona bramka dla drużyny z Tucholi. Spowodowane to mogło być ze zmiany systemu gry z 4-3-1 na bardziej ofensywny 3-4-1 jakim najprawdopodobniej będziemy chcieli grać w ligowych potyczkach. Jednak z minuty na minutę nasza gra stawała się mniej rwana i płynniejsza czego efektem była przepiękna bramka z rzutu wolnego zdobyta przez Dominika Majera. Nasza radość nie trwała jednak długo gdyż po kilku minutach po niefrasobliwym wprowadzeniu piłki przez naszego bramkarza Bartka Prusa Tucholanka wyszła na ponowne prowadzenie i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 1-2.

Druga połowa rozpoczęła się znakomicie dla zawodników JFA,bowiem już po 5 minutach gry kolejną bramkę tym razem lewą nogą w samo okienko strzela ponownie Dominik Majer. Nasi chłopcy dostali wiatr w plecy i dążyli do zwycięstwa. Raz po raz zagrażaliśmy bramce Tucholanki, przyjezdni zaś groźnie kontratakowali. Zwieńczeniem Naszej dobrej gry była kolejna bramka bardzo dobrze dysponowanego tego dnia Dominika Majera, który w sytuacji sam na sam skomplował hat tricka ustalając ostateczny wynik spotkania na 3-2.

Nadmienić należy również to iż w naszej drużynie debiutowali dwaj zawodnicy Lidera Miastko Michał Pliskowski (bramkarz) i Kamil Wojciechowski (pomocnik), którzy trenują z nami od obozu piłkarskiego w Wielu i wzmocnią Naszą drużynę w nadchodzącym sezonie 2014/2015.

„Na początku chciałbym podziękować chłopakom za ambicję i wolę walki. Cała drużyna zasługuję na słowa uznania za swoją grę. Chłopcy wspierali się jak tylko mogli i stanowili jedną całość. Na pewno jest jeszcze kilka mankamentów w Naszej grze nowym ustawieniem 3-4-1, jednak pracą na treningach będziemy starali się je jak najszybciej wyeliminować.” – powiedział po meczu trener Jarosław Pietrzykowski.

Skład:
Bartek Prus, Mikołaj Dorawa, Jakub Sobański, Jakub Goliński, Mikołaj Borsuk, Wojciech Frieda, Jakub Bloch, Kamil Wojciechowski, Dominik Majer, Michał Pliskowski, Filip Szostak, Krzysztof Kowalik, Przemysław Philp, Piotr Glinicki,Michał Trawicki.

    
  
  

<< pozostałe wiadomości
pinkie.cardiff@mailxu.com