Dodano: 4 listopada 2016

Wyrzucili dzieci z sali… Czyli ktoś chce zniszczyć sport w gminie Przechlewo?

Jak wytłumaczyć dziecku, że dzisiaj treningu nie będzie…? Zarząd Akademii Piłkarskiej Junior Football Academy, Rada Rodziców oraz trenerzy chcieliby ustosunkować się do wydarzeń jakie mają miejsce na terenie gminy Przechlewo. Czy sport jest w ogóle potrzebny…? Czy udział dzieci w 616 jednostkach treningach w ciągu roku ma jakikolwiek sens…? Czy udział w 92 turniejach i meczach w roku 2016  ma jakąkolwiek wartość…? Czy 6000 km przebytych przez dzieci i trenerów na mecze oraz turnieje w celu rozwijania umiejętności jest wartościowe….? Czy 36960 minut spędzonych przez trenerów z dziećmi na krzewieniu aktywności fizycznej mija się z celem ..?

Wychowujemy, uspołeczniamy, kształtujemy wiele istotnych postaw społecznych i zdrowotnych, ale czy to ma jakąś wartość dla osób, które powinny być z tego dumne…? Sukcesy dzieci… po co one komu….? Dominik Majer, nasz zawodnik uczeń naszej szkoły gra dziś w Lechii Gdańsk. Udział chłopców z Gminy Przechlewo w Ogólnopolskim Finale „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarka na Stadionie Narodowym w Warszawie jako reprezentacja województwa pomorskiego. Wczoraj (3 listopada br.) czterech naszych zawodników z rocznika 2005 (Goliński Jakub, Borsuk Jakub, Ruc Oskar, Pietrzykowski Oskar) z powodzeniem uczestniczyło w konsultacji Kadry Pomorza. Dzisiaj (4 listopada br.) zespół złożony wyłącznie z zawodników naszej akademii reprezentował przechlewską szkołę w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Piłce Nożnej i awansowali do Mistrzostw Polski Szkół Wiejskich…!!!

Czy My i Wy naprawdę robimy coś złego…?

Wczoraj Akademia Piłkarska Junior Football Academy otrzymała pismo od Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Przechlewie Pana Wojciecha Podgórskiego, iż uczniowie, Wasze dzieci, nasi zawodnicy, członkowie stowarzyszenia mają kategoryczny zakaz wstępu na obiekty Zespołu Szkół w Przechlewie w związku z brakiem płatności za salę gimnastyczną oraz brakiem umowy, której szkoła do tej pory nie przedstawiła. Sprawa dotycząca wynajmu obiektów, orlika od początku działań stowarzyszenia jest problemem. Składamy w tej sprawie pisma, zapytania, spotykamy się z osobami kompetentnymi, jednak bez skutku. Zostaliśmy obciążeni płatnością za użytkowanie sali gimnastycznej za poprzedni rok szkolny. Niestety stowarzyszenie nie jest na to przygotowane i nie posiada takich środków. Rachunek został wystawiony bez wcześniejszego ustalenia warunków korzystania z obiektów i bez żadnej umowy. Od wielu lat w gminie Przechlewo istnieje niepisana umowa, że wszystkie stowarzyszenia mogą korzystać z obiektów sportowych bezpłatnie. Przykre jest to tym bardziej, iż jako jedyne stowarzyszenie na terenie naszej gminy jesteśmy w ten sposób potraktowani, bo żadne inne stowarzyszenie, czy też uczniowskie kluby sportowe nie otrzymały rachunku do zapłaty. Wszyscy korzystają, a tylko nasz uczniowski klub sportowy ma płacić. Pod znakiem zapytania stoją zatem nasze wspaniałe inicjatywy czyli Mikołajki Piłkarskie oraz Junior Football Academy Cup…? Nie chcemy być lepsi, gorsi, chcemy być TRAKTOWANI RÓWNO.

Czy podejmując taką drastyczną decyzję KTOŚ pomyślał o dzieciach, o ich uczuciach, o ich zaangażowaniu i łzach związanych z niemożliwością pójścia na zajęcia sportowe? Widocznie to się nie liczy…? Niestety dla niektórych najmniej ważne w tym wszystkim są dzieci! Natomiast dla działaczy Junior Football Academy najważniejsze są DZIECI, bo ich dobro i rozwój jest dla nas na pierwszym miejscu.
 
 Drodzy Rodzice pomimo tej trudnej dla nas sytuacji chcemy Was uspokoić, zrobimy wszystko, aby nikt ani nic nie zniszczyło Waszego oraz Naszego wysiłku w pracy z dziećmi. Skierowaliśmy pismo z prośbą o spotkanie się z władzami Gminy Przechlewo. Czekamy na odpowiedź i możliwość spotkania i przestawienia działań w zakresie rozwoju sportu w Przechlewie. 

Drodzy Rodzice liczymy na Wasze wsparcie.

Do czasu wyjaśnienia sytuacji,  treningi na obiektach Zespołu Szkół w Przechlewie zostają zawieszone.

    
  
  

<< pozostałe wiadomości
kaila_figliola@mailxu.com