Dodano: 16 marca 2015

WIOSENNE SPARINGI JUNIORÓW D1 ROZPOCZĘTE … 27 DNI DO LIGI

Zaledwie 27 dni pozostało do pierwszych ligowych zmagań rundy wiosennej sezonu 2014/2015 w Słupskiej Klasie Okręgowej juniorom D1 JFA Przechlewo …

9 kwietnia (czwartek) , a nie jak wcześniej wskazywał na to terminarz rundy wiosennej w sobotę 11 kwietnia swoje pierwsze spotkanie rozegrają juniorzy D1 JFA Przechlewo. Ich pierwszym przeciwnikiem będzie drużyna MKS Debrzno,a mecz rozegrany zostanie w Przechlewie.
Jednak zanim to nastąpi rozegrają oni serie sparingów z drużynami MKS Start Miastko , MKS Chojniczanka Chojnice ( Pomorska Liga Juniorów D1) oraz Koralem Dębnica.

W pierwszej kolejności 7 marca nasi juniorzy rozegrali w Przechlewie sparing z drużyną z Miastka. Można powiedzieć , że sparing ten drużyna rozegrała w bardzo rezerwowym i eksperymentalnym składzie , bowiem zostaliśmy przetrzebieni grypą i aż  5 podstawowych zawodników podstawowego składu nie mogło wystąpić w tym meczu. Zatem dla trenera Jarosława Pietrzykowskiego była to okazja w sprawdzeniu i lepszym przyglądnięciu się zmiennikom. Mecz ten zakończył się przegraną naszych juniorów 1-5 (0-2) , a jedyną bramkę dla naszego zespołu strzelił Mikołaj Borsuk.

JFA Przechlewo – MKS Start Miastko 1-5 (0-2)
Skład: Pliskowski , Dorawa , Kozieł , Wojciechowski , Kowalik , Szumacher , Majer , Kiedrowski , Borsuk , Szostak.

Na drugą grę kontrolną pojechaliśmy do Chojnic gdzie spotkaliśmy się z przedstawicielem Pomorskiej Ligi Juniorów D1 (3 miejsce po rundzie jesiennej) tamtejszą MKS Chojniczanką. Nasi chłopcy walczyli bardzo ambitnie lecz nasza gra była bardzo szarpana oraz brakowało dokładności w naszych poczynaniach. Skrzętnie i boleśnie wykorzystywali to bardziej doświadczeni zawodnicy z Chojnic aplikując nam 7 bramek w całym spotkaniu. My natomiast potrafiliśmy odpowiedzieć jedną bramką , której autorem był Dominik Majer.

MKS Chojniczanka Chojnice – JFA Przechlewo 7-1 (4-1)
Skład: Szostak , Kozieł , Bloch , Sobański , Frieda , Dorawa , Borsuk , Wojciechowski , Majer , Goliński , Kiedrowski , Kowalik , Trawicki , Tyczyński.

„Dwa odmienne spotkania,a jak bardzo podobne przegrane. Tak można byłoby określić te dwa sparingi. Mi jako trenerowi jak i moim podopiecznym dały one kilka ważnych odpowiedzi jak wiele pracy jeszcze przed nami. Dotyczy to zmienników w pierwszym spotkaniu,jak i zawodników podstawowego składu w drugim którzy to rozegrali mecz z silnym przedstawicielem Pomorskiej Ligi Juniorów D1. Prawda jest taka ,że nadal trenujemy na hali i że brakuje nam styczności z boiskiem trawiastym. Mam nadzieje że pogoda dopisze i jak najszybciej opuścimy halę,i treningi na normalnym boisku ustabilizuję naszą grę”powiedział po meczu trener Jarosław Pietrzykowski.

    
  
  

<< pozostałe wiadomości
joelle.galliher.143@mailxu.com