Dodano: 2 stycznia 2019

Warsztaty dietetyczne „Akademia aktywności i zdrowego stylu życia „

 Akademia Piłkarska Junior Football Academy w ramach programu FIO 2018 „Akademia aktywności i zdrowego stylu życia” zorganizowała warsztaty dietetyczne dla dzieci i ich rodziców z Przechlewa i okolic. 3-dniowy cykl warsztatów  przeprowadzany został w formie edukacyjno-kulinarnej przez dietetyka Magdę Sałacką z firmy mój dietetyk.
   
    Wspólne przygotowywanie zdrowych i pożywnych posiłków poprzedzonych wykładem na temat zdrowego odżywiania, prawidłowego nawodnienia organizmu, aktywności fizycznej i regeneracji podczas snu. Część kulinarna to forma nauki przygotowywania szybkich  zdrowych przekąsek i posiłków,  zamiany  niezdrowych  produktów na zdrowe, pełnowartościowe i dodające energii.
   
   W wykładach wzięło udział łącznie ponad 150 osób z gminy Przechlewo i okolic. Uczestnicy podczas warsztatów brali czynny udział w wykładach oraz części kulinarnej. Przez cały okres trwania warsztatów dietetyk Magda Sałacka była do pełnej dyspozycji rodziców, którzy mogli doradzać się w sprawach żywienia, doboru odpowiednich składników w diecie i  zmiany nawyków żywieniowych sowich pociech . Każdy z uczestników otrzymał torbę pełną gadżetów w tematyce zdrowego stylu życia, 3-dniowy jadłospis, oraz przepisy kulinarne.
 
   Dzięki takim inicjatywom  możemy propagować zdrowy i aktywny styl życia. Naszym zadaniem jest edukowanie rodziców na na temat racjonalnego odżywiania swoich pociech. Uświadamiać, iż okres szkolny dziecka to czas w którym intensywnie  rozwija się fizycznie i umysłowo, a dzięki prawidłowemu żywieniu dostarczamy wszystkich potrzebnych składników do tego, aby dzieci rosły zdrowo i miały dużo energii. Zdrowie odżywiane  może również wpłynąć na ich zachowanie –  poprawić zdolności zapamiętywania, zwiększyć koncentrację i wydolność organizmu  czy polepszyć nastój. Nasze dzieci podczas takiego spotkania miały możliwość poznawania nowych odmiennych smaków oraz zdrowego odżywiania i regeneracji po treningu.
 
  Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom nasi mali sportowcy w raz z rodzicami wdrożą wiele nowo poznanych zasad do swojego życia i będę cieszyć się zdrowiem.

 

 

    
  
  

<< pozostałe wiadomości
sunni_sifre@mailxu.com