Dodano: 30 marca 2015

U-10 MISTRZEM WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO !!!
JEDZIEMY NA STADION NARODOWY W WARSZAWIE !!!

28 marca na obiektach GOSiR w Gdyni rozegrany został Wojewódzki Finał XV edycji Turnieju Tymbarka „Z podwórka na stadion” …

Znakomicie zaprezentowali się zawodnicy AP Junior Football Academy Przechlewo z rocznika 2005/2006 w Wojewódzkim Finale XV edycji Turnieju Tymbarka „Z podwórka na stadion” w Gdyni. Po zaciętych meczach i wielkim boju połączonym z ogromną huśtawką emocji nasi zawodnicy zwyciężyli i będą reprezentować województwo pomorskie w Wielkim Finale, który odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie!!!

W inauguracyjnym spotkaniu turniejowym w naszej grupie zmierzyliśmy się z zespołem UKS Byki Słupsk. Z drużyną „Byków” spotykaliśmy się bardzo często na wielu turniejach halowych tej zimy. Za każdym razem mecze te stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Tak też było i tym razem, jednak tego dnia musieliśmy uznać wyższość słupszczan, którzy pokonali nas 1-3, a jedyną bramkę w tym meczu dla naszej ekipy zdobył Goliński Jakub.

Do kolejnego spotkania przystępowaliśmy jak do meczu o być albo nie być w turnieju. Ten mecz musieliśmy po prostu wygrać, aby nadal być w grze. Tak też się stało i po bramkach Golińskiego Jakuba (2) i Oleksiewicza Jakuba (1) pokonaliśmy ZS Straszyn 3-1.

Do trzeciego spotkania przystępowaliśmy w roli faworyta bowiem po dwóch wysokich porażkach SASP Sopot nie miało już szans na wyjście z grupy, a Nasza wygrana dawała nam drugie miejsce w grupie i awans do ćwierćfinałów. Nie zawiiedliśmy i gładko pokonaliśmy sopocian 4-0 (bramki w tym meczu zdobywali: Oleksiewicz Jakub (2), Łącki Maciej (1), Borsuk Jakub (1). Mogliśmy cieszyć się z wyjścia z grupy.

W 1/4 finału trafiliśmy na pierwszą drużynę grupy „A”, a mianowicie na UKS Mosty. Mecz ten miał wiele dramaturgi i huśtawek emocji bowiem obie drużyny szły cios za cios – bramkę za bramkę. Jednak to my oddaliśmy ostatni – decydujący cios i wynikiem 5-4 daliśmy sobie przepustkę do półfinału turnieju.

Półfinał rozegraliśmy z drużyną UKS Olimpijczyk Kwakowo. Nasi przeciwnicy niespodziewanie, po błędzie Naszego bramkarza wyszli na prowadzenie już w 2 minucie spotkania. Od tego momentu na boisku istniała tylko nasza drużyna jednak nie mogliśmy strzelić upragnionej bramki. Stało się to dopiero w drugiej połowie kiedy to po indywidualnej akcji Goliński Jakub strzałem w długi róg pokonał golkipera z Kwakowa i na tablicy widniał wynik 1-1. Do końca spotkania to huraganowe ataki JFA. Jednak raz za razem marnowaliśmy dogodne sytuacje bramkowe i o awansie do wielkiego finału musiały zdecydować karne, w których okazaliśmy się lepsi i dotarliśmy do upragnionego finału!!

W finale czekała już na nas drużyna UKS Jedynka Reda. Mecz całkowicie pod naszą kontrolą. Nasza gra w destrukcji jak i w ofensywie była wręcz perfekcyjna i po bramkach Golińskiego Jakuba (1) w pierwszej i Borsuka Jakuba (1) w drugiej połowie pokonaliśmy drużynę z Redy 2-0 i otrzymaliśmy „bilet” na WIELKI FINAŁ nieoficjalnych mistrzostw polski U-10, który rozegramy na Stadionie Narodowym w Warszawie w terminie od 30 kwietnia do 2 maja 2015 roku.

„To było coś wspaniałego patrząc jak po przegranej w pierwszym meczu z Bykami, z meczu na mecz podnosiliśmy się z kolan by potem mieć wysoko głowę po ostatnim meczu w turnieju 🙂 Uważam , że przegrana w pierwszym meczu to było nasze frycowe, bowiem nie uczestniczyliśmy jeszcze w tak wielkim turnieju o wysokiej randze i było widać dużą nerwowość i wielkie emocje u naszych chłopców. Jednak gdy nerwy i emocje opadły nasza gra wyglądał z minuty na minutę coraz lepiej. Sam finał i półfinał nie był tak ciężki jak ćwierćfinał. To właśnie w meczu z Mostami „urodziła” się WIELKA DRUŻYNA, która potem wygrała cały turniej i zdobyła mistrzostwo województwa pomorskiego!!

Na zakończenie w imieniu swoim jak i Michała chciałbym bardzo podziękować Rodzicom i zawodnikom naszej szkółki za wspaniałą atmosferę i doping podczas całego turnieju. Mamy nadzieję , że będziecie z nami także w Warszawie 🙂 „ – powiedział zaraz po turnieju trener Jarosław Pietrzykowski.

MECZE W GRUPIE „C” :

AP JFA Przechlewo – UKS Byki Słupsk 1-3 (1-2) … Bramka: Goliński Jakub
SASP Sopot – ZS Straszyn 1-7
ZS Straszyn – AP JFA Przechlewo 1-3 (1-2) … Bramki: Oleksiewicz Jakub x1, Goliński Jakub x2
UKS Byki Słupsk – SASP Sopot 9-1
AP JFA Przechlewo – SASP Sopot 4-0 (2-0) … Bramki: Oleksiewicz Jakub x2 , Łącki Maciej x1, Borsuk Jakub x1
UKS Byki Słupski – ZS Straszyn 5-0

1/4 FINAŁU :

UKS Mosty – AP JFA Przechlewo 4-5 (2-2) … Bramki: Borsuk Jakub x1, Goliński Jakub x2 , Ruc Oskar x1, Oleksiewicz Jakub x1

1/2 FINAŁU :

UKS Olimpijczyk Kwakowo – AP JFA Przechlewo 1-1(1-0) … Bramka: Goliński Jakub x1 … karne 2-1 – strzelali: Goliński Jakub, Łącki Maciej

FINAŁ :

AP JFA Przechlewo  – UKS Jedynka Reda 2-0 (1-0) … Bramki: Goliński Jakub x1, Borsuk Jakub x1