Dodano: 23 maja 2016

Staż trenerski w VFL Wolfsburg i Hannover 96

Od 16.05.2016 na stażu trenerskim w zespołach Bundesligi przebywał Michał Wirkus. Pierwsze trzy dni stażu spędził w Vfl Wolfsburg, natomiast kolejne to uczestnictwo w zajęciach organizowanych przez Hannover 96. Podczas tego pobytu zapoznał się ze strukturą organizacyjną klubu, systemem szkolenia w obu akademiach, zapoznał się z szeroko rozwiniętą siecią scuotingową i wieloma innymi aspektami wpływającymi na to iż niemiecka Bundesliga jest taka mocna.
Szkolenie piłkarzy w Vfl Wolfsburg oraz Hannover 96 znacznie odbiega od tego, które spotykamy w naszym kraju. Najistotniejsze są szczegóły, ale oprócz warte podkreślenia jest: intensywność treningu, szybkość oraz jakość jaka towarzyszy podczas każdej jednostki treningowej. Naszym zawodnikom jest niezwykle ciężko przebić się do zespołów z niemieckiej Bundesligi. Nie jest to kwestia talentu czy umiejętności, wynika to z obciążeń treningowych jak poddawania są młodzi piłkarze z Niemiec. Nasi zawodnicy często nie wytrzymują obciążeń treningowych, które u nas w Polsce są zdecydowanie na innym poziomie – podkreśla Michał Wirkus.
Podczas tygodniowego stażu nasz trener mógł spotkać się z takimi sławami i legendami niemieckiej Bundesligi jak:

  • Edward Kowalczuk – trener przygotowania motorycznego w Hannover 96, od 30 lat w Hannoverze,
  • prof. Jan Chmura – bardzo poważany i szanowany polski fizjolog współpracujący z wieloma zawodnikami i klubami z najwyższej półki,
  • Roy Prager – ikona Vfl Wolfsburg,
  • Dariusz Jalalat – scout na co dzień współpracujący z czołówką niemieckiej Bundesligi.

Wyniesiona wiedza oraz zdobyte umiejętności zdecydowanie przyczynią się do rozwoju naszej Akademii.

    
  
  

<< pozostałe wiadomości
tula_borgeson@mailxu.com