Dodano: 22 maja 2015

KOLEJNA WYGRANA JUNIORÓW D1 … APC – JFA 0-4 (0-1) … :)

W XVI serii spotkań (22.05) podopieczni trenera Jarosława Pietrzykowskiego wybrali się do Człuchowa, aby zmierzyć się z tamtejszym APC …
Do meczu tego przystępowaliśmy w dość sporym osłabieniu, bowiem wypadło nam aż trzech etatowych zawodników z pierwszego składu (Frieda Wojciech – wyjazd rodzinny, Kozieł Radosław i Wojciechowski Kamil – względy zdrowotne). Jednak „rezerwowi” stanęli na wysokości zadania !!
Pierwsze minuty to obustronne badanie się dwóch drużyn. W miarę upływu czasu śmielej zaatakowali zwodnicy Junior Football Academy co natychmiastowo dało efekt bramkowy. Jakub Tyczyński po odzyskaniu piłki w środku pola nie namyślając się zbyt wiele przepięknym prostopadłym podaniem uruchomił Dominika Majera, który nie dał żadnych szans bramkarzowi APC w sytuacji sam na sam i w 18 minucie prowadziliśmy 0-1. Tak też zakończyła się pierwsza połowa spotkania.
Drugą połowę rozpoczęliśmy bardziej odważniej – wysokim pressingiem – aby jak najszybciej strzelić drugą bramkę, co miało dać nam spokój w graniu do końca spotkania. Dało to efekty bardzo szybko, bo już 7 minut po rozpoczęciu po dokładnej wrzutce w pełnym biegu bardzo aktywnego w tym spotkaniu Michała Trawickiego, zamykający całą akcje Mikołaj Borsuk podwyższył wynik na 0-2. Po tej bramce nie czekając zbyt wiele zawodnicy z Przechlewa dążyli do strzelenia kolejnych bramek. Nasi zawodnicy wykorzystali rzut rożny, w którym to Jakub Bloch z głowy podwyższył na 0-3. Chwilę później Dominik Majer strzelając swoja drugą bramkę, a czwartą dla drużyny ustalił wynik spotkania na 0-4 i trzy punktu pojechały do Przechlewa 🙂

„Do końca ligi pozostały dwa spotkania. Może to za górnolotne porównanie, ale końcówka naszej ligi ciekawa jak w Ekstraklasie 😉 hehehe, bowiem Koral Dębnica jak Lech Poznań jest uzależniony tylko od siebie, a my jak Legia Warszawa musimy wygrać dwa spotkania czekać przy tym na potknięcie Korala Dębnicy. Dziękuję chłopakom za dzisiejszy mecz, a Rodzicom oraz kibicom za przyjazd do Człuchowa, doping i że po raz kolejny jesteście z nami także na wyjazdowych meczach.”powiedział trener Jarosław Pietrzykowski.

Kolejne spotkanie Junior Football Academy rozegrają 30 maja w Przechlewie o godz.11.00 z drużyną Chojniczanki I Chojnice.

Wyniki XVI kolejki – 23/24.05.2015

AP Człuchów – JFA Przechlewo 0-4 … Bramki: Majer D. 18’i 47′ Borsuk M. 37′ Bloch J. 45′
Czarni Czarne – MKS Debrzno 1-0
Kolejarz Chojnice – Kornowscy Szarża Krojanty 5-3
Chojniczanka II Chojnice – Koral Dębnica 0-5