Dodano: 8 czerwca 2015

JUNIORZY D1 RYCERZAMI WIOSNY !!! 8 MECZY = 24 PKT … KOLEJARZ – JFA 0-9 (0-2)

W ostatniej kolejce ligowej (sobota 6.06) juniorzy D1 Junior Football Academy Przechlewo wybrali się do Chojnic na mecz z tamtejszym Kolejarzem …

Mecz ten miał wielką rangę,bowiem ostatnie spotkanie naszej drużyny z Kolejarzem i Korala Dębnicy z Chojniczanką wyjaśnić miało kto zostanie Mistrzem Ligi i rozegra mecze barażowe o awans do Pomorskiej Ligi.

Początek spotkania pokazał, kto w tym meczu ma rządzić, bowiem już w 2 minucie po wspaniałym dograniu Dominika Majera do Michała Trawickiego ten ostatn uderzeniem w długi róg otworzyl wynik i prowadziliśmy 0-1. Szybko strzelona bramka lekko nas rozluźniła i zamiast grać wysokim pressingiem jak to zaplanował szkoleniowiec JFA Jarosław Pietrzykowski lekko cofnęliśmy się i zaczęliśmy grać z kontry, przez co niepotrzebnie oddaliśmy pole gry gospodarzom. Jednak gdy tylko podeszliśmy wyżej, szybki odbiór piłki wykorzystał Dominik Majer i podwyższył wynik spotkania na 0-2 ustalając przy tym wynik pierwszej połowy.

Druga połowa to już całkowita dominacja naszych chłopców. Licznie zgromadzeni kibice i Rodzice oklaskiwali popisy Dominika Majera który to dzięki wspaniałej grze całej drużyny JFA uzbierał podwójnego klasycznego hattricka w samej drugiej połowie (33min,37min,41min + 48min,58min,60min) podzielonego strzeloną bramką przez Krzysztofa Kowalika (43min) i wynik na zakończenie spotkania brzmiał 0-9 !!

Serdeczne podziękowania dla Rodziców za doping, oraz dla Zarządu i Trenera Kolejarza Chojnice, którzy po meczu zaprosili naszych zawodników, trenera i rodziców do wspólnego grilla z zawodnikami gospodarzy.

„Przed meczem powiedziałem chłopcom, żeby wyrzucili z głowy presje o co grają. Co jakiś czas dochodziły do mnie informacje z równolegle rozgrywanego meczu pomiędzy Koralem, a Chojniczanką. Nie informowałem ich o tym iż tam wynik nie układa się tak jakbyśmy wszyscy chcieli (red.przyp. remis w tamtym meczu lub przegrana Korala dawał JFA mistrza). Chciałem, żeby zajęli się meczem z Kolejarzem nie myśląc o tym co dzieję się w tym samym czasie w Dębnicy. Chłopaki pokazali, że potrafią unieść presje grania o Mistrza i po zakończeniu spotkania z podniesioną głową przyjąć wynik z tamtego meczu (red.przyp. Koral-Chojniczanka 10-0). To jest piękno sportu !! Bowiem sport  jednemu zabiera, a drugiemu daje !! Nam dzisiaj zabrakło kropki nad „i”, jednak dla mnie moi chłopcy są MISTRZAMI przy tym zostając RYCERZAMI WIOSNY (red.przyp. 8 meczy -> 24 punkty). Dziękuję im za cały sezon i wierzę, że przed nimi i mam nadzieje, że przed nami jeszcze wiele radosnych chwil.” – powiedział po meczu trener Jarosław Pietrzykowski.

Skład JFA Przechlewo:

Pliskowski Michał
Kozieł Radosław
Bloch Jakub
Dorawa Mikołaj
Sobański Jakub
Frieda Wojciech
Borsuk Jakub
Trawicki Michał
Majer Dominik
Wojciechowski Kamil
Kowalik Krystian
Prus Bartłomiej
Szostak Filip
Trener: Pietrzykowski Jarosław

Wyniki  XVII kolejki – 06.06.2015

Czarni Czarne – Kornowscy Szarża Krojanty 2-2
Kolejarz Chojnice – JFA Przechlewo 0-9 … Bramki: Majer D. x7, Trawicki M. x1 , Kowalik K. x1
Chojniczanka Chojnice – Koral Dębnica 0-10 boisko w Dębnicy
AP Człuchów – Chojniczanka II Chojnice 6-0
Pauza: MKS Debrzno

Słupska klasa okręgowa juniorów D1 - sezon 2014/15
tabela_po_06.06.2015

    
  
  

<< pozostałe wiadomości
caryl_aycock_143@mailxu.com