Dodano: 27 stycznia 2014

I Piłkarska Półkolonia Zimowa za nami!

W piątek nasi podopieczni zakończyli trwającą od poniedziałku zimową półkolonię. To był czas poświęcony na doskonalenie umiejętności piłkarskich, integrację dzieci i młodzieży oraz doskonałą zabawę, a także edukację przez aktywność.

Na  młodych adeptów piłki nożnej czekało wiele atrakcji, bowiem był to tydzień pełen wspaniałych wrażeń oraz niespodzianek, a przede wszystkim tydzień pod znakiem aktywności fizycznej.

Każdy dzień rozpoczynał się dwugodzinnym treningiem w przechlewskiej sali gimnastycznej. Dzieci podzielone były na trzy grupy wiekowe, które pod okiem swoich trenerów doskonaliły umiejętności piłkarskie.

Po każdym porannym treningu nasi podopieczni uzupełniali siły podczas codziennego śniadania. Była to dla nich chwila odpoczynku przed kolejnymi atrakcjami, które czekały ich każdego dnia.

W poniedziałek oraz środę dzieci mogły wykazać się umiejętnościami pływackimi podczas wyjazdu na basen. To było prawdziwe wodne szaleństwo dla naszych podopiecznych: zjeżdżalnia, jacuzzi, pływalnia oraz basen, w którym najmłodsi m.in. pokazywali swoje umiejętności gry w piłkę.

We wtorek i piątek, dzięki gościnności Domu Kultury w Przechlewie,  mogliśmy pod okiem trener Marioli Gwiżdż przeprowadzić turniej, ale tym razem nie piłkarski, lecz turniej drużyn. Dzieci musiały wykazać się wiedzą, sprytem, wolą walki, a także pracą w zespole podczas konkursów i gier. Dziewczęta i chłopcy zmagali się m.in. z tworzeniem figur na planszy twistera, budowaniem najwyższej wieży z kilku kartek papieru, tworzeniem wyrazów z 9 zapałek, ze skokami na skakance, wypisaniem jak największej ilości wyrazów na wskazaną literę i wieloma innymi zabawami i grami, które przysporzyły naszym podopiecznym mnóstwo pozytywnych emocji oraz śmiechu.

W czwartek wybraliśmy się do chojnickiego kina na bajkę pt. KUMBA. Ku radości naszych młodych piłkarzy nawiązywała i odzwierciedlała piłkarskie zachowania. Była to zarówno świetna komedia, jak również bardzo pouczająca bajka.

Po codziennych atrakcjach wracaliśmy na wspólny obiad do przechlewskiej stołówki szkolnej. Po obiedzie na sali rozgrywaliśmy cykl turniejowy, którego podsumowanie nastąpiło w piątek.

Na zakończenie Półkolonii wszyscy uczestnicy za wytrwałość i ogromne zaangażowanie otrzymali plecaki treningowe.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z Półkolonii znajdującej się na naszej stronie  http://juniorfootballacademy.pl/929-2/..

    
  
  

<< pozostałe wiadomości
jean.epperley.189@mailxu.com