Dodano: 17 października 2014

HUŚTAWKA EMOCJI I NIESAMOWITY ZWROT WYDARZEŃ … JFA – APC 5-2 (3-2) !!

W czwartek 16 października na stadionie w Przechlewie rozegrany został mecz juniorów D1 Słupskiej Klasy Okręgowej JFA Przechlewo – AP Człuchów.

Dość nieoczekiwany miał przebieg meczu pomiędzy odwiecznymi rywalami „z za miedzy” JFA Przechlewo i AP Człuchów. Nasza drużyna bowiem już po 13-stu minutach przegrywała 0-2 nie stwarzając sobie nawet jednej sytuacji pod bramką gości. W grze naszych chłopaków widać było jakąś nerwowość i brak koncentracji. Wszyscy kibice wraz z Rodzicami przecierali oczy ze zdziwienia, jednakże w głębi serca wierzyli i gromko dopingowali naszym chłopcom. Przebudzenie JFA nastąpiło w 19 minucie , kiedy  to Wojciech Frieda przepięknym prostopadłym zagraniem uruchomił Mikołaja Borsuka , który strzelił bramkę kontaktową. To dało nam wiatr w plecy , bowiem nie minęło 5 minut i po indywidualnej akcji Dominik Majer doprowadził do remisu. Wszyscy pewnie myśleli że tak zakończy się pierwsza połowa , jednak drużyna JFA nie miała takiego zamiaru. Nasi zawodnicy nacierali nadal chcąc zdobyć kolejną bramkę już przed przerwą. Tak też się stało bowiem po strzale jednego z zawodników z Przechlewa bramkarz APC wypluł piłkę przed siebie do której dopadł Mikołaj Borsuk ustalając wynik pierwszej połowy na 3-2.

Druga połowa to już dominacja gospodarzy. Raz po raz kotłowało się pod bramką gości, jednak jak na złość futbolówka nie chciała zatrzepotać w siatce APC. Drużyna z Człuchowa sporadycznie kontratakowała grając długimi piłkami do swoich napastników , a dokładniej do napastnika i napastniczki 😉  lecz każda z takich prób zatrzymywała się na naszej obronie , którą dobrze rządził Jakub Bloch. Tak było do 51 minuty kiedy to po przepięknej akcji od tyłu całej drużyny JFA i dokładnym zagraniu Michała Trawickiego wzdłuż pola karnego zamykający Mikołaj Borsuk trafił po raz trzeci w tym meczu, a czwarty dla naszej drużyny. W 58 minucie drużynę z Człuchowa dobił Dominik Majer strzelając piątą bramę dla naszego teamu z rzutu wolnego i wynikiem 5-2 zakończył się dzisiejszy mecz.

„Dzisiejszy mecz to huśtawka emocji i zwrotów sytuacji. O pierwszych 15-stu minutach pierwszej połowy chciałbym jak najszybciej zapomnieć i mam nadzieje że moi podopieczni też. Śmiałem się po meczu ,że postarzały mnie one o 10 lat 🙂 hehehe. Jednak ciągle wierzyłem, że musi wreszcie nastąpić przełom w naszej grze , a nasze akcje staną się dokładniejsze i składniejsze. Potrzebowaliśmy impulsu aby odbudować naszą grę i ten dali nam Wojtek Frieda w pomocy i Jakub Bloch w obronie. Zaczęli rządzić w swoich formacjach przez co nasza gra stała się płynniejsza w przejściu z gry obronnej do szybkiego ataku. BARDZO DZIĘKUJĘ chłopakom że potrafili podnieść się z wyniku 0-2, pokazać dobrą grę i ostatecznie wygrać spotkanie. To buduje atmosferę i pokazuje charakter tej drużyny. Po raz kolejny słowa uznania dla kibiców i Rodziców którzy w ciężkim momencie przy wyniku 0-2 nie odpuścili i z całego serca dopingowali moich podopiecznych” –  powiedział po meczu trener Jarosław Pietrzykowski.