Dodano: 17 października 2014

HUŚTAWKA EMOCJI I NIESAMOWITY ZWROT WYDARZEŃ … JFA – APC 5-2 (3-2) !!

W czwartek 16 października na stadionie w Przechlewie rozegrany został mecz juniorów D1 Słupskiej Klasy Okręgowej JFA Przechlewo – AP Człuchów.

Dość nieoczekiwany miał przebieg meczu pomiędzy odwiecznymi rywalami „z za miedzy” JFA Przechlewo i AP Człuchów. Nasza drużyna bowiem już po 13-stu minutach przegrywała 0-2 nie stwarzając sobie nawet jednej sytuacji pod bramką gości. W grze naszych chłopaków widać było jakąś nerwowość i brak koncentracji. Wszyscy kibice wraz z Rodzicami przecierali oczy ze zdziwienia, jednakże w głębi serca wierzyli i gromko dopingowali naszym chłopcom. Przebudzenie JFA nastąpiło w 19 minucie , kiedy  to Wojciech Frieda przepięknym prostopadłym zagraniem uruchomił Mikołaja Borsuka , który strzelił bramkę kontaktową. To dało nam wiatr w plecy , bowiem nie minęło 5 minut i po indywidualnej akcji Dominik Majer doprowadził do remisu. Wszyscy pewnie myśleli że tak zakończy się pierwsza połowa , jednak drużyna JFA nie miała takiego zamiaru. Nasi zawodnicy nacierali nadal chcąc zdobyć kolejną bramkę już przed przerwą. Tak też się stało bowiem po strzale jednego z zawodników z Przechlewa bramkarz APC wypluł piłkę przed siebie do której dopadł Mikołaj Borsuk ustalając wynik pierwszej połowy na 3-2.

Druga połowa to już dominacja gospodarzy. Raz po raz kotłowało się pod bramką gości, jednak jak na złość futbolówka nie chciała zatrzepotać w siatce APC. Drużyna z Człuchowa sporadycznie kontratakowała grając długimi piłkami do swoich napastników , a dokładniej do napastnika i napastniczki 😉  lecz każda z takich prób zatrzymywała się na naszej obronie , którą dobrze rządził Jakub Bloch. Tak było do 51 minuty kiedy to po przepięknej akcji od tyłu całej drużyny JFA i dokładnym zagraniu Michała Trawickiego wzdłuż pola karnego zamykający Mikołaj Borsuk trafił po raz trzeci w tym meczu, a czwarty dla naszej drużyny. W 58 minucie drużynę z Człuchowa dobił Dominik Majer strzelając piątą bramę dla naszego teamu z rzutu wolnego i wynikiem 5-2 zakończył się dzisiejszy mecz.

„Dzisiejszy mecz to huśtawka emocji i zwrotów sytuacji. O pierwszych 15-stu minutach pierwszej połowy chciałbym jak najszybciej zapomnieć i mam nadzieje że moi podopieczni też. Śmiałem się po meczu ,że postarzały mnie one o 10 lat 🙂 hehehe. Jednak ciągle wierzyłem, że musi wreszcie nastąpić przełom w naszej grze , a nasze akcje staną się dokładniejsze i składniejsze. Potrzebowaliśmy impulsu aby odbudować naszą grę i ten dali nam Wojtek Frieda w pomocy i Jakub Bloch w obronie. Zaczęli rządzić w swoich formacjach przez co nasza gra stała się płynniejsza w przejściu z gry obronnej do szybkiego ataku. BARDZO DZIĘKUJĘ chłopakom że potrafili podnieść się z wyniku 0-2, pokazać dobrą grę i ostatecznie wygrać spotkanie. To buduje atmosferę i pokazuje charakter tej drużyny. Po raz kolejny słowa uznania dla kibiców i Rodziców którzy w ciężkim momencie przy wyniku 0-2 nie odpuścili i z całego serca dopingowali moich podopiecznych” –  powiedział po meczu trener Jarosław Pietrzykowski.

Skład JFA Przechlewo w meczu z AP Człuchów:
01. Michał Pliskowski.
02. Bartek Prus.
03. Filip Szostak.
04. Radosław Kozieł.
05. Mikołaj Borsuk.
06. Jakub Bloch.
07. Jakub Sobański.
08. Wojtek Frieda.
09. Kamil Wojciechowski.
10. Dominik Majer.
11. Mikołaj Dorawa.
12. Oliwier Szumacher.
13. Maciej Drobiński.
14. Michał Galas.
15. Michał Trawicki.
16. Krzysztof Kowalik

    
  
  

<< pozostałe wiadomości
youlanda-perego@mailxu.com