Dodano: 10 stycznia 2016

DOBRY WYSTĘP ROCZNIKA 2005 W TURNIEJU HALOWYM BENIAMINEK CUP 2016

9 stycznia 2016 zawodnicy AP Junior Football Academy Przechlewo z rocznika 2005 i młodsi rozegrali swój pierwszy turniej w nowym roku 2016 …

Nasi zawodnicy wzięli udział w mocno obsadzonym turnieju Beniaminek Cup w Starogardzie Gdańskim, którego gospodarzem i organizatorem był klub Beniaminek 03. W turnieju wzięło udział 12 zespołów, które podzielone na dwie grupy rozgrywały spotkania każdy z każdym. Miejsca końcowe w grupach wyłoniły pary półfinałowe (I i II miejsca), natomiast pozostałe drużyny rywalizowały ze sobą bezpośrednio o miejsca klasyfikacji końcowej.

Kadra AP JFA Przechlewo

Kowalik Krystian
Szostak Kacper
Pietrzykowski Oskar
Borsuk Jakub
Goliński Jakub
Ruc Oskar
Dorawa Łukasz
Milke Tobiasz
Olik Bartłomiej
Łącki Maciej
Trener : Pietrzykowski Jarosław
Kierownik drużyny : Szostak Marcin
Foto : Szostak Filip

Podopieczni trenera Jarosława Pietrzykowskiego z czterema wygranymi (Elana Toruń 3-1, Orły Tczew 2-0, Marco Gol Gdańsk 5-0, Beniaminek II 03 Starogard Gdański 4-0) i jedną porażką (Concordia Elbląg 0-1) zajęli pierwsze miejsce w grupie „A” i w półfinale spotkali się z drugą drużyną grupa „B” FMP-AP Athletic Gdańsk.

Mecz był bardzo zacięty. Sytuacja na parkiecie zmieniała się jak w kalejdoskopie. Prowadzimy 1-0, gdzie po chwili przegrywamy 1-2. Szybko odpowiadamy na 2-2, jednak w samej końcówce nasi przeciwnicy zadają ostateczny cios i to oni awansują do wielkiego finału, a nam pozostaje walka o III miejsce.

Finał jest powtórką pierwszego meczu grupowego, bowiem naszym przeciwnikiem jest ponownie Elana Toruń. W grupie to my pokonaliśmy Elanę Toruń 3-1, jednak w tym najważniejszym meczu o III miejsce przeciwnicy są tym razem lepsi w tym samym stosunku i to oni zdobywają miejsce na podium, a nam pozostaje IV miejsce.

„IV miejsce w tak silnie obstawionym turnieju to na pewno sukces, jednak wśród zawodników jak i u mnie jest mały niedosyt bowiem jest to trzeci turniej z rzędu gdzie zajmujemy pechowe IV miejsce tuż za podium, a nie na nim. Bardzo dziękuje chłopakom za postawę i grę.” – powiedział po turnieju trener Jarosław Pietrzykowski.

Wyniki grupowe turnieju – Wyniki półfinałów i meczów o miejsca w turnieju

Klasyfikacja końcowa turnieju

1. FMP-AP Athletic Gdańsk
2. Jaguar Gdańsk
3. Elana Toruń
4. AP Junior Football Academy Przechlewo
5. Concordia Elbląg
6. Beniaminek 03 I Starogard Gdański
7. Orły Tczew
8. Gwiazda Bydgoszcz
9. Szkółka Piłkarska Piki
10. Marco Gol Gdańsk
11. UKS Gol Brodnica
12. Beniaminek 03 II Starogard Gdański

    
  
  

<< pozostałe wiadomości
tamelastermer@mailxu.com