Dodano: 6 października 2013

Chojniczanka Chojnice – Junior Football Academy 4:3

W swoim kolejnym spotkaniu w ramach rozgrywek juniora D1 zawodnicy Junior Football Academy przegrali po zaciętym meczu z zespołem Chojniczanki Chojnice 3:4Pomimo widocznej różnicy fizycznej między obiema drużynami mecz Chojniczanki z JFA był bardzo zacięty. W pierwszej połowie nasi zawodnicy przestraszyli się wyżej notowanego rywala, który grał odważnie. Zawodnicy Chojniczanki strzelili w pierwszej połowie dwie bramki i zasłużenie prowadził. Pomimo przewagi nasi zawodnicy również grożnie atakowali na bramkę Chojniczanki. Świetną okazję do zdobycia bramki zmarnował Dominik Majer. Dominik otrzymał podanie od Dawida Modrzejewskiego na własnej połowie, mijając trzech rywali uderzył na bramkę, niestety piłka po strzale trafiła w słupek. Jeszcze w pierwszej połowie na bramkę MKS grożnie uderzali: Wojtek Frieda, Dominik Majer i Dawid Modrzejewski. Druga połowa to bardzo dobra gra naszego zespołu. Nasi zawodnicy po strzeleniu bramki kontaktowej na 2:1 uwierzyli, że z każdym przeciwnikiem można wygrać. Nasz zespół stwarzał sobie bardzo dobre sytuacje do strzelenia kolejnych bramek. Niestety po jednej z akcji zawodników Chojniczanki wpadła bramka na 3:1. To jednak nie załamało naszych zawodników, którzy po kilku minutach strzelili bramkę na 3:2. Świetna akcja Dominika Majera, który wrzucił piłkę prosto pod nogi Dawida Modrzejewskiego, a ten  popisał się kapitalnym strzałem na bramkę. Po strzeleniu bramki kontaktowej zawodnicy JFA  grali coraz bardziej odważnie, nie pozwalając zawodnikom Chojniczanki na wiele. Niestety po raz kolejny zawodnicy Chojniczanki podwyższyli wynik spotkania na 4:2. Na odpowiedż naszego zespołu nie trzeba było czekać długo. Nie do zatrzymania tego dnia był Dominik Majer, który po raz kolejny przeprowadził rajd przez połowę boiska, mijając przy tym kilku rywali strzelił bramkę dla JFA. Niestety na bramkę wyrównująca nie starczyło już czasu.

Wszyscy zawodnicy zasługują na słowa uznania za wspaniałą walkę i grę bez żadnych kompleksów. Pomimo porażki nasi chłopcy zagrali bardzo dobre spotkanie, pokazując że drzemie w nich duży potencjał.

Zawodnikiem meczu został Domini Majer, który tego dnia mijał zawodników Chojniczanki niczym tyczki slalomowe.