Dodano: 27 sierpnia 2015

BARDZO DOBRY WYSTĘP ROCZNIKA 2005 I MŁODSI NA OMEGAMED DEYNA CUP :)

W dniach 20-23.08.2015 zawodnicy rocznika 2005 i młodsi JFA Przechlewo wzięło udział w Turnieju OmegaMed Deyna Cup 2015 w Starogardzie Gdańskim …

Turniej rozpoczął się 20.08  wieczornym przemarszem zawodników, sztabów trenerskich i kibiców spod Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim na Rynek Miejski. W kolorowym korowodzie drużyny zaopatrzone we flagi w barwach klubowych, szaliki i inne gadżety klubowe zaprezentowały się licznie zgromadzonym kibicom stojącym wkoło trasy i na samym Rynku Miejskim gdzie odbyło się oficjalne otwarcie rozgrywek, występy artystyczne i ceremonia losowania grup.

Kolejnego dnia 21.08 na sześciu boiskach rozegrane zostały wszystkie mecze obu grup, tak aby wyłonić z nich GRUPĘ ZŁOTĄ grającą o miejsca 1-8 i GRUPĘ SREBRNĄ grającą o miejsca 9-13. Grupę złotą miały stworzyły pierwsze 4 zespoły grup „A” i „B”natomiast reszta zespołów stworzyły grupę srebrną.

Nasi chłopcy tego dnia rozegrali 5 meczy (2x15min) w których doznali dwóch porażek (Beniaminek 03 Starogard Gdański, Lechia Gdańsk) i trzy krotnie schodzili z boiska zwycięsko (FA Šiauliai, Gedania Gdańsk, Soccer Inowrocław). Dzięki tak dobrej postawie zajęliśmy w grupie III miejsce i wraz z Lechią Gdańsk, Beniaminkiem 03 Starogard Gdański i FA Šiauliai awansowaliśmy do grupy mistrzowskie walczącej o miejsca 1-8 🙂

Z równolegle grającej grupy awans do złotej grupy uzyskali UKS Rona 03 Ełk, Jagiellonia Białystok, Gryf Tczew, Girionys Kowno i to z tymi drużynami rywalizowaliśmy przez kolejne dwa dni turnieju, gdyż wyniki meczy drużyn które zostały rozegrane pierwszego dnia i awansowały do tych samych grup zostały przepisane wraz ze zdobyczą punktową, tak aby nie rozgrywać powtórnie meczy między sobą. Do grupy mistrzowskiej wraz z trzema innymi zespołami weszliśmy z 3 punktami, natomiast kolejne cztery zaczęły rozgrywki grupy złotej z dorobkiem 6 punktów.

W sobotę 22.08 zagraliśmy dwa mecze. W pierwszym spotkaniu pokonaliśmy Girionys Kowno która zaczynała rozgrywki z 6 punktami, dzięki czemu już po pierwszym meczu doskoczyliśmy do górnej części tabeli. Drugi mecz rozgrywaliśmy z ekstraklasową Jagiellonią Białystok. W meczu tym nasi chłopcy pokazali wielki charakter i wolę walki, bowiem przegrywając już 3-1 „podnieśli się z kolan” i doprowadzili do remisu mając jeszcze w końcówce sytuacje do zwycięstwa.

Po sobotnich spotkaniach zajmowaliśmy V miejsce mając stratę do lidera tylko 3 punkty. Niedzielne spotkania zapowiadały się bardzo ciekawi, gdyż pierwsze sześć zespołów dzieliły zaledwie 3 punkty !! Naszym pierwszy przeciwnikiem był UKS Rona 03 Ełk (drużyna która razem z nami brała udział w finale Tymbarku w Warszawie i zajęła tam bardzo wysokie IV miejsce w Polsce !!). Nasi zawodnicy podeszli do tego spotkania bardzo skoncentrowani i z wielką wiarą w zwycięstwo. Pokonaliśmy Ełk 5-0 i awansowaliśmy  na II miejsce w turnieju. Po tym meczu wiadomo było jedno, że wszystko jest teraz w naszych rękach, a bardziej nogach i głowach bowiem wygrywając ostatnie spotkanie mieliśmy już pewne II miejsce, a dodatkowo przy obojętnie jakim potknięcia Beniaminka i Lechii mamy szanse nawet na wygraną tego turnieju !

Ostatnim naszym przeciwnikiem był Gryf Tczew. W naszych poczynaniach widać było już wielkie zmęczenia fizyczne, lekką nerwowość, stres i presję wyniku jak wiele od tego meczu zależy. Niestety po wielki boju remisując do przerwy 2-2 pechowo i minimalnie przegrywamy 3-4 i pozostaje cieszyć się nam z pechowego, aczkolwiek bardzo dobrego IV miejsca na zakończenie turnieju.

„Po pierwsze bardzo chcielibyśmy podziękować chłopakom za to że w każdym meczu dawali z siebie wszystko. W kilku meczach pokazali stu procentową odpowiedzialność taktyczną którą im nakreślaliśmy z Michałem. W niektórych meczach poobijani słaniali się już z braku sił, jednak pokazywali że jak ja to mówię „czasem jak już nie można to trzeba dać z żołądka” i to dawało nam kolejne punkty. IV miejsce w takim turnieju, o tak wysokim poziomie sportowym to bardzo dobry wynik. Nie podpalamy się, nadal ciężko pracujemy, a to da pewnie jeszcze wiele uśmiechu i radości w ligowych potyczkach i na innych turniejach. Na zakończenie chcielibyśmy również bardzo podziękować Rodzicom i kibicom którzy byli z nami przez wszystkie cztery dni za mega super doping, który dawał naszych zawodnikom tak zwany „wiatr w plecy” i siłę do jeszcze większej walki.” – powiedział po zakończeniu turnieju trener Jarosław Pietrzykowski.

KADRA JFA PRZECHLEWO :

Kowalik Krystian
Ruc Oskar
Szostak Kacper
Pietrzykowski Oskar
Borsuk Jakub
Goliński Jakub
Łącki Maciej
Zblewska Amelia
Dorawa Łukasz
Olik Bartłomiej

TRENERZY : Wirkus Michał i Pietrzykowski Jarosław
KIEROWNICY DRUŻYNY / FOTO : Szostak Marcin i Goliński Marek

KLASYFIKACJA KOŃCOWA :

1.  Beniaminek 06 Starogard Gdański
2.  Lechia Gdańsk
3.  UKS Rona 03 Ełk
4.  Junior Football Academy Przechlewo
5.  Girionys Kowno
6.  Gryf Tczew
7.  Jagiellonia Białystok
8.  FA Šiauliai
9.  Śląsk Wrocław
10. Arka Gdynia
11. Chojniczanka Chojnice
12. Gedania Gdańsk
13. Soccer Inowrocław

Król strzelców turnieju :  Oliwier Stawiński – Gryf Tczew
Najlepszy bramkarz turnieju : Bartłomiej Kołduński – Lechia Gdańsk
MVP – najlepszy zawodnik turnieju : Karol Grochowski – Beniaminek 03 Starogard Gdański

    
  
  

<< pozostałe wiadomości
marquitta_hesketh@mailxu.com